Budowa laptopa biznesowego

Franek   23 lipiec 2020   Możliwość komentowania Budowa laptopa biznesowego została wyłączona

Technologia prężnie się rozwija. Producenci ścigają się między sobą, aby stworzyć urządzenie, które będzie wyróżniać się spośród pozostałych. Dzięki temu konsumenci będą wybierać właśnie ich produkt, co w konsekwencji znacznie zwiększy zyski. Wiele osób wybiera laptopy do pracy. Ich wybór nie należy do najprostszych, gdyż na rynku znajdziemy wiele odmiennych modeli. Pomimo to powinniśmy wiedzieć jak zbudowane są laptopy, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokonać dokonać niektórych napraw na własną rękę.

Z czego zbudowany jest laptop?

Technologia prężnie się rozwijaWbrew pozorom podstawowa budowa laptopa nie jest tak skomplikowana, jak to się wydaje niektórym użytkownikom. Najłatwiej będzie to przedstawić na przykładowym modelu Dell Latitude 7410. Posiada on takie podzespoły jak procesor Intel Core i5 10210U, dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów, 8 gigabajtów pamięci RAM, kartę graficzną Intel UHD Graphics, kartę sieciową, płytę główną, a także kartę dźwiękową. Te elementy połączone w całość, umożliwiają prawidłowy rozruch komputera.

Procesor nazywany jest inaczej mózgiem komputera. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzanie wszelkich procesów, a także za zarządzanie zasobami komputera. Podczas jego zakupu konieczne jest zwrócenie uwagi na takie elementy jak architektura procesora (32 bity lub 64 bity), taktowanie (taktowanie na poziomie 3GHz oznacza, że procesor jest w stanie przetworzyć 3 miliardy poleceń w ciągu sekundy), a także ilość rdzeni (im jest ich więcej, tym lepiej dla użytkownika).

Karta graficzna umożliwia natomiast odtwarzanie obrazu na ekranie. Dodatkowo istotna jest dla graczy komputerowych, gdyż jest odpowiedzialna za jakość i płynność grafiki 3D. Karty graficzne możemy podzielić na zintegrowane i dedykowane.

Dysk twardy umożliwia zapisywanie i odczytywanie danych. Najbardziej popularne typy to SSD i HDD. Te pierwsze są szybsze, lecz mają mniejszą pojemność, natomiast HDD – odwrotnie.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com