Przegrzewanie się laptopa – jak reagować?

Franek   14 październik 2020   Możliwość komentowania Przegrzewanie się laptopa – jak reagować? została wyłączona

Każdy użytkownik starszych laptopów z pewnością był świadkiem sytuacji, w której wentylatory rozpoczęły głośną pracę, a całe urządzenie stawało się wręcz gorące. Z pewnością jest to dość irytujące, ze względu na to, że laptop działa zdecydowanie wolniej i narażony jest na częstsze awarie. W jaki sposób sprawdzić temperaturę naszych podzespołów? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć temperaturę wszystkich części komputerowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób sprawdzić temperaturę podzespołów?

Kiedy zauważymy, że komputer jest niepokojąco gorąco, powinniśmy w błyskawicznym tempie sprawdzić temperaturę i postarać się jak najszybciej ochłodzić wszystkie komponentyKiedy zauważymy, że komputer jest niepokojąco gorąco, powinniśmy w błyskawicznym tempie sprawdzić temperaturę i postarać się jak najszybciej ochłodzić wszystkie komponenty. Przykładowo w przypadku Asus Pro P2540F ze sklepu internetowego kuzniewski.pl do takiej sytuacji nie dojdzie, ze względu na świetny układ chłodzenia. Dodatkowo podzespoły są na tyle wydajne, że nawet najtrudniejsze procesy nie są problemem dla tego ekonomicznego urządzenia. Aby sprawdzić temperatury poszczególnych części komputerowych, wówczas powinniśmy pobrać zaawansowane oprogramowanie dostępne w sieci zupełnie za darmo. Instalujemy aplikacje, a następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie,

Jak zmniejszyć temperaturę poszczególnych komponentów?

Kiedy zdiagnozowaliśmy nietypową, zbyt wysoką temperaturę, powinniśmy szybko zareagować, aby żywotność naszych części nie uległa zmniejszeniu. Pierwszym krokiem powinno być zeskanowanie komputera programem antywirusowym. Wirusy potrafią skutecznie obciążać zasoby laptopa, przez co mocno się nagrzewa i działa wolniej. Alternatywnie możemy spróbować sformatowania komputera. Warto zaopatrzyć się w podkładkę chłodzącą, która w starszych modelach może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli problem nie ustępuje, być może jest to wina uszkodzonego układu chłodzenia.

Kawa zdjęcie autora cookie_studio - pl.freepik.com