Wybieranie laptop z lepszym procesorem – jak to zrobić?

Franek   8 sierpień 2020   Możliwość komentowania Wybieranie laptop z lepszym procesorem – jak to zrobić? została wyłączona

Odkąd w świecie elektroniki pojawił się pierwszy laptop – minęło dużo czasu. Pomimo to urządzenia te nadal cieszą się ogromną popularnością. Producenci rywalizują między sobą, tworząc coraz to nowsze technologie, aby zdominować rynek, tym samym czerpiąc ogromne dyski. Dlatego też klient ma do wyboru wiele modeli. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydaje się być porównanie procesorów. W jaki sposób wybrać laptopa z lepszym CPU? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Czym kierować się podczas wyboru procesora?

Wybór lepszego procesora spośród dwóch modeli nie należy do najłatwiejszych. Jest to stosunkowo trudne dla użytkowników, którzy rzadko mają do czynienia z tego typu urządzeniamiWybór lepszego procesora spośród dwóch modeli nie należy do najłatwiejszych. Jest to stosunkowo trudne dla użytkowników, którzy rzadko mają do czynienia z tego typu urządzeniami. Aby łatwiej zrozumieć, czym się kierować, warto przytoczyć model HP EliteBook 830 G7. Oprócz tego, że posiada kartę graficzną Intel UHD Graphics, a także dysk twardy o pojemności 256 gigabajtów, to dodatkowo wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i5 10210U.

Jak wiadomo, procesor koordynuje pracą pozostałych podzespołów, oprócz tego odpowiedzialny jest za wykonywanie obliczeń od tych najprostszych, kończąc na tych najbardziej skomplikowanych. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na ilość rdzeni. W dzisiejszych czasach standardem są procesory czterordzeniowe, taki też właśnie posiada HP EliteBook 830 G7.

Kolejnym istotnym parametrem jest częstotliwość taktowania. To właśnie ona odpowiada za szybkość i ilość wykonywanych operacji w naszym urządzeniu. Aby dokładnie zrozumieć zasadę działania częstotliwości taktowania, warto przytoczyć pewien przykład. Załóżmy, że przeciętny laptop posiada taktowanie na poziomie 2 GHz. Co to oznacza w praktyce? Dany procesor jest w stanie wykonać w ciągu sekundy nawet 2 miliardy różnych poleceń. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Ostatnim parametrem, na który warto zwrócić uwagę to architektura procesora.

Kawa zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com