Jak zbudowany jest przeciętny laptop?

Franek   28 sierpień 2020   Możliwość komentowania Jak zbudowany jest przeciętny laptop? została wyłączona

To niesamowite ile czasu poświecono na to, aby wynaleźć pierwszy komputer. Był on ogromnych rozmiarów, pomimo to zyskał dużą popularność w wielu zakątkach świata. Technologia wciąż się rozwija, a dziś laptopy są niezwykle funkcjonalne, jednocześnie posiadają bardzo małe rozmiary, co jest ogromną zaletą i zapewne dlatego są tak często kupowane. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda budowa komputera wewnątrz obudowy? Jeśli nie, spieszymy z odpowiedzią. Zachęcamy do przeczytania tego artykułu, aby poznać podstawy budowy laptopa.

Budowa laptopa biznesowego

Czy budowa laptopa jest skomplikowana? Zdania w tym miejscu są podzielone. Osoby, które znają się na komputerach lub po prostu zainteresowali się kiedyś tym tematem, z pewnością powiedzą, że nieCzy budowa laptopa jest skomplikowana? Zdania w tym miejscu są podzielone. Osoby, które znają się na komputerach lub po prostu zainteresowali się kiedyś tym tematem, z pewnością powiedzą, że nie. Osoby, które styczność z laptopem mają tylko sporadycznie lub tego typu kwestie nigdy ich nie interesowały, odpowiedzą twierdząco na to pytanie. Prawda leży tak naprawdę po środku. Budowę laptopa najłatwiej będzie wytłumaczyć na podstawie modelu HP EliteBook 840 G7. Przede wszystkim posiada on bardzo wydajny procesor Intel Core i5 10210U, który to odpowiedzialny jest za wykonywanie obliczeń i koordynowanie praca pozostałych podzespołów, dlatego też nazywany jest mózgiem komputera.

Kolejnym komponentem jest karta graficzna Intel UHD Graphics. To właśnie dzięki niej możliwe jest wyświetlanie się obrazu na monitorze. Dodatkowo odpowiedzialna jest za jakość i płynność grafiki 3D. HP EliteBook 840 G7 wyposażony jest również w dysk twardy typu SSD, o pojemności 256 gigabajtów (więcej informacji tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4847,laptopy-hp-elitebook-elitebook-840-elitebook-840-g7.html). Dzięki temu elementowi możliwe jest zapisywanie i odczytywanie danych na laptopie. Ważna jest także często pomijana pamięć RAM, bowiem to właśnie dzięki niej możliwe jest wykonywanie kilku czynności jednocześnie. Oprócz tego laptop posiada wysokiej jakości kartę dźwiękową (odtwarza dźwięki) i kartę sieciową, dzięki której możliwe jest przeglądanie stron internetowych.

Ludzie zdjęcie autorstwa wayhomestudio - pl.freepik.com