Lenovo ThinkPad T14s – test sprzętu z wyższej półki

Franek   20 kwietnia 2020   Możliwość komentowania Lenovo ThinkPad T14s – test sprzętu z wyższej półki została wyłączona

ThinkPad T14s jest jednym z mocniejszych komputerów przenośnych dla biznesu od Lenovo. Niedawno testowaliśmy jego standardowy wariant, który już odznaczał się mocnymi podzespołami. Dziś na nasze biurko trafił ten sam laptop, jednak w najbogatszej specyfikacji, w jakiej występuje na rynku. Od razu można powiedzieć, że mamy do czynienia ze sprzętem, który może mocno zawojować rynek. Co dostajemy za nieco ponad 9 tysięcy złotych? Sprawdźmy.

Procesor i pamięć

ThinkPad T14s jest jednym z mocniejszych komputerów przenośnych dla biznesu od LenovoStandardowo przegląd zaczynamy od najważniejszych parametrów, czyli procesora i pamięci. Mamy tutaj jednostkę obliczeniową identyczną jak w wersji standardowej – Intela Core i5-10210U o prędkości 4.20 GHz. W trybie oszczędzania energii będzie on pracował z mocą obniżoną do 1.60 GHz, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić na baterii. Różnica pojawia się przy ilości pamięci RAM. Tym razem Lenovo ThinkPad T14s został wyposażony aż w 16 GB (więcej: www.kuzniewski.pl), co na pewno wystarczy nam na bardzo długie lata.

Wyświetlacz i dysk

Jeśli chodzi o ekran i matrycę, to tutaj mamy jedną niewielką zmianę. Zastosowano bowiem wyświetlacz o niskim poborze mocy, który ma takie same parametry jak w wariancie standardowym. Otrzymujemy więc 14 cali i rozdzielczość Full HD, a obraz na ekran generuje zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620. Niższy pobór mocy ekranu oznacza jednak, że Lenovo ThinkPad T14s będzie w stanie dłużej pracować na baterii. Mamy tutaj akumulator o pojemności 57 watogodzin, który wystarczy nawet na 15 godzin ciągłej pracy bez ładowania. Dysk twardy to wciąż bardzo szybka i odporna na upadki konstrukcja SSD, o pojemności 512 GB.

Nie da się ukryć, że ThinkPad T14s jest sprzętem mocnym. Może nie jest to najwyższa półka, ale na pewno więcej niż średnia. Cena natomiast powoduje, że każda średnia firma będzie w stanie bez problemu sfinansować takie urządzenia dla swoich pracowników. Czy T14s podbije rynek? Uważamy, że ma do tego duże predyspozycje.

Obraz StockSnap z Pixabay