Kultowy laptop z Windowsem

Franek   15 kwietnia 2020   Możliwość komentowania Kultowy laptop z Windowsem została wyłączona

Wydaje się, że to oczywiście Apple stał się na długo królem tego rodzaju urządzeń. Czy jednak nie jest to ocena na wyrost? Jakie jeszcze komputery mobline stały się dla wielu użytkowników niemal symbolami przenośnych komputerów? Sprawdzamy, jakie marki cieszą się uwielbieniem posiadaczy laptopów na całym świecie.

ThinkPad dla profesjonalistów

Z całą pewnością legendarne są już komputery sprzedawane pod marką ThinkPad, które opracowało przed kilkoma dekadami IBMZ całą pewnością legendarne są już komputery sprzedawane pod marką ThinkPad, które opracowało przed kilkoma dekadami IBM. To właśnie ta seria sprawia, że możliwe stało się wykorzystywanie niewielkich rozmiarami urządzeń do pracy i rozrywki na najwyższym poziomie. Dziś konkurencja na tym polu jest zdecydowanie większa, ale Lenovo ThinkPad P14S to doskonały przykład na to, że nadal jest to seria, która wzbudza pożądanie (kilka słów więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4739,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p14s.html). Wzbudza je zarówno wśród osób szukających wydajnej stacji roboczej do pracy, jak i tych wszystkich, którzy potrzebują świetnej maszyny do grania.

ThinkPady to synonim pracy na Windows, co pozwalało na uniknięcie problemów z kompatybilnością, na przykład podczas prezentacji ważnych raportów swoim przełożonym. Wiele osób było też zmęczone próbami połączenia się z siecią zajmującą się drukowaniem dokumentów, dlatego większość z nich nie chce ryzykować i wybiera sprzęt oparty na system operacyjny tożsamy z firmowym.

Znaczne grono osób korzysta z programowania firmowego, dedykowanego danemu przedsiębiorstwu, pracującego na podstawie Windows, dlatego też ThinkPad jest dla nich pierwszym wyborem, gdy poszukują idealnego rozwiązania swoich codziennych problemów. Stabilność pracy szybkich podzespołów to oczywiście podstawa, ale dla użytkowników ceniących sobie także wygodę pracy na co dzień jest to słuszny wybór. Te słynne touchpady, różniące się od konkurencji to jeden z tych wyróżników, dzięki którym od razu można rozpoznać tę markę.

Właściwie każdy ThinkPad to także obietnica trwałości. Od wielu lat laptopy z tym znakiem słyną z odporności na przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. Gdy dodać do trwałości dość wyraźny i zawsze elegancki minimalistyczny design, otrzymuje się odpowiedź na pytanie o to, dlaczego to właśnie ThinkPad stał się dla wielu użytkowników na całym świecie synonimem przenośnego komputera.

Obraz StockSnap z Pixabay