HP ProBook 440 G7 – laptop do biznesu

Franek   15 marca 2020   Możliwość komentowania HP ProBook 440 G7 – laptop do biznesu została wyłączona

Poszukiwania laptopa biznesowego wcale nie są łatwe. Na rynku dostępne są setki urządzeń, a sam wybór konkretnego urządzenia nie jest wcale tak oczywisty, szczególnie dla osób, które na co dzień nie obcując z technologią komputerową. Na jakie więc aspekty warto zwrócić uwagę?

Wydajność i użytkowość

Najważniejszym z podzespołów jest procesor, który jest sercemPodczas zakupu laptopa biznesowego warto zwrócić szczególną uwagę na dwa istotne zagadnienia: wydajność oraz użytkowość. Jeśli mówimy o wydajności urządzenia pierwszą myślą, która nam przychodzi do głowy powinny być podzespoły- czyli uproszczając ”narządy wewnętrzne” w laptopie. To jakiej one są klasy i jakości będą decydować jak sprawnie sprzęt będzie działać.

Najważniejszym z podzespołów jest procesor, który jest sercem. To on pozwala wykonywać wszelkiego rodzaju operacje zlecane przez użytkownika, a to jak szybko będą one wykonywane zależy między innymi od: ilości dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowań zegara. Minimum, na którym warto się skupić podczas zakupu to cztery rdzenie, 8 wątków i taktowania rzędu 3-4 GHz. Takie połączenie da z całą pewnością zadowalające rezultaty, a praca będzie wygodna i niczym nie przerwana.

Kolejnym z elementów, który współgra z procesorem jest pamięć operacyjna RAM. W tym miejscu spójrzmy głównie na ilość oraz rodzaj pamięci. Zbyt mała ilość będzie skutkować drastycznymi spadkami wydajności nawet mimo dobrego procesora. Dlatego też odpowiednim posunięciem jest wyposażenie się w chociaż 8 GB pamięci RAM.

HP ProBook 440 G7

Jednym z urządzeń, które dobrze spisuje się w codziennych zadaniach jest HP ProBook 440 G7. Ten laptop biznesowy może pochwalić się świetnym procesorem z serii Intel Core 10. generacji Comet Lake. W zależności od konfiguracji na pokładzie odnajdziemy 8 GB bądź więcej pamięci operacyjnej RAM typu DDR4.

HP ProBook 440 G7 zachwyca również swoją prostą, a jednocześnie elegancką konstrukcją. Sama kultura pracy stoi na najwyższym możliwym poziomie. Klawiatura urządzenia jest wygoda i dobrze spasowana, bateria wytrzymała, zaś matryca zapewnia obraz wysokiej jakości przy odpowiednim nasyceniu barw, gwarantując szerokie kąty widzenia.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com