HP ProBook 430 G7- laptop biznesowy

Franek   30 marca 2020   Możliwość komentowania HP ProBook 430 G7- laptop biznesowy została wyłączona

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych sprawiły, że poprawny dobór sprzętu może okazać się sporym wyzwaniem. Na jakie więc aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru urządzenia do biznesu?

Podzespoły, a nie wygląd

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych sprawiły, że poprawny dobór sprzętu może okazać się sporym wyzwaniemCzęsto popełnianym błędem przez klientów jest wybór laptopa ze względu na atrakcyjny wygląd zewnętrzny, a nie to jaką mocą obliczeniową dysponuje dany sprzęt. Jest to niestety ogromny błąd, który dotyczy przede wszystkim osób, które nie miały dużej styczności ze światem elektroniki. Dobór laptopa biznesowego należy rozpocząć od poszukiwań jak najwydajniejszych podzespołów, które to decydują o możliwościach danego urządzenia.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym z nich jest procesor stanowiący na swój sposób rdzeń całego układu. To właśnie nad tym podzespołem trzeba skupić się szczególnie. Dobierając procesor zwróćmy uwagę na ilość dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Ponadto im nowszy model tym najpewniej producent zaimplementował dodatkowe rozwiązania, które usprawniają wydajność. Minimum na dziś to przynajmniej dostęp do czterech rdzeni, 8 wątków oraz taktowań zegara na poziomie 3-4 GHz.

Ponadto duże znaczenie odgrywa również pamięć operacyjna RAM, która jest dość często ignorowanym podzespołem. Tutaj znaczenie ma głównie ilość oraz rodzaj zastosowanej pamięci. 8 GB jest ilością, która pozwoli bez problemu korzystać z laptopa, zaś 16 GB jest wartością bardziej asekuracyjną z nastawieniem na przyszłość.

HP ProBook 430 G7- laptop idealny?

Propozycją, która idealnie wpisuje się w wyżej wymieniony schemat jest urządzenie HP ProBook 430 G7. Laptop ten może pochwalić się między innymi procesorem Intel Core i5 10. generacji oraz dostępem do 8 GB szybkich pamięci RAM. To gwarantuje osiągi na dobrym poziomie.

HP ProBook 430 G7 wyposażony został w matrycę IPS o przekątnej 13,3 cala. Generowany obraz jest w rozdzielczości FULL HD co zapewnia odpowiednie nasycenie barw, kontrast czy ostrość.

HP ProBook 430 G7 jest urządzeniem kompletnym, które sprawdzi się podczas codziennych zadań biznesowych, jak i w trakcie wszelkiej maści spotkań.

Business obraz autorstwa snowing - www.freepik.com