Mobilna stacja robocza – pożądane cechy

Franek   1 luty 2020   Możliwość komentowania Mobilna stacja robocza – pożądane cechy została wyłączona

Wszelkiego rodzaju specjaliści (inżynierowie, graficy komputerowi, architekci itp.) na co dzień w swojej pracy zawodowej korzystają z zaawansowanego oprogramowania. Z tego względu używany przez nim laptop musi spełniać bardzo wysokie wymagania w zakresie wydajności i bezpieczeństwa danych. Optymalnym wyborem jest mobilna stacja robocza, ponieważ posiada najlepsze możliwe podzespoły, gwarantując tym samym sprawną pracę na wysokich obrotach. 

Wydajny procesor i karta grafiki to podstawa

Wszelkiego rodzaju specjaliści (inżynierowie, graficy komputerowi, architekci itp.) na co dzień w swojej pracy zawodowej korzystają z zaawansowanego oprogramowaniaMobilna stacja robocza, taka jak choćby Lenovo ThinkPad P53, idealnie wręcz nadaje się do zastosowań profesjonalnych (o czym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4553,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p53.html), czyli np. projektowania wnętrz, tworzenia oraz obróbki zdjęć i wszelkich grafik, a także działań w obrębie inżynierii. Sercem takiego urządzenia jest bowiem zawsze procesor gwarantujący maksymalną wydajność. Najczęściej rolę tę pełni wybrany model marki Intel – zwłaszcza z serii i5, i7 albo Xeon. Drugim niezwykle istotnym elementem stacji roboczej jest karta graficzna, która powinna sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom i wyzwaniom. Optymalnym rozwiązaniem w tej kategorii jest dedykowana karta nVidia Quadro, oferująca niemal nieograniczone możliwości pracy.

Pozostałe wymagania

Oprócz dobrego procesora i grafiki, każda mobilna stacja robocza musi być koniecznie wyposażona w żywotną baterię, zapewniającą swobodne korzystanie z laptopa bez dostępu do zasilania przez co najmniej 7-8 godzin. Specjaliści często bowiem używają tego sprzętu poza biurem – np. w pociągu czy w trakcie spotkania z klientem na mieście. Przykładem urządzenia z bardzo dobrą baterią jest Lenovo ThinkPad P53. Oto inne zalecane podzespoły i rozwiązania w konstrukcji:

  • dysk twardy – typu SSD (mSATA) o pojemności od 256 GB, gdyż odznacza się znacznie większą szybkością i odpornością na uszkodzenia niż tradycyjny model talerzowy HDD
  • pamięć RAM – minimum 8 GB, a najlepiej 16 GB lub nawet 32 GB
  • ekran – matowy, z matrycą IPS o wysokiej rozdzielczości Full HD (1920×1080 pixeli) albo UHD (3200×1800)
  • cichy wentylator, klawiatura z opcją podświetlenia i komfortowy gładzik
  • zabezpieczenia – czytnik linii papilarnych, czytnik kart typu Smart.
Obraz autorstwa psref.lenovo.com