Lenovo ThinkBook 15: godny konkurent ThinkPadów

Franek   28 stycznia 2020   Możliwość komentowania Lenovo ThinkBook 15: godny konkurent ThinkPadów została wyłączona

Lenovo co roku prezentuje coraz ciekawsze propozycje swoich laptopów. W tym roku światło dzienne ujrzał model Lenovo ThinkBook 15. Tradycyjnie w nazwie modelu ukryta jest przekątna matrycy – to oczywiście 15 cali. Z racji, że to ThinkBook, urządzenie posiada pełen zestaw zabezpieczeń, mocne podzespoły i pełen zestaw istotnych funkcji, przygotowujących nas na najtrudniejsze momenty.

Lenovo ThinkBook 15 – Specyfikacja i istotne cechy modelu

Lenovo co roku prezentuje coraz ciekawsze propozycje swoich laptopów. W tym roku światło dzienne ujrzał model Lenovo ThinkBook 15Domyślnie pracę wykonywać będziemy w systemie WIndows 10 Pro. Pomoże nam w tym pojemna bateria 57 Wh z obsługą technologii Rapid Charge – aż do 12 godzin na jednym ładowaniu. Mówiąc o pracy, warto wspomnieć o udogodnieniach w kontekście komunikacji. Do dyspozycji mamy głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Audio, podwójny mikrofon z certyfikatem Skype dla firm oraz Wi-FI w standardzie 5 lub 6. Niezależnie od sytuacji, przydadzą nam się porty: USB-C x2, USB-A x2, USB 2.0 x1, RJ-45, HDMI, audio, czytnik kart i gniazdo zasilania.

Wszystkie egzemplarze posiadają wyświetlacz o przekątnej 15,6″, w technologii IPS w rodzielczości FHD. Informacje na ekran rzutowane są za pomocą karty graficznej Intel UHD Graphics – lub opcjonalnej jednostki – AMD Radeon 620 (https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-620-Laptop-Graphics-Card.434574.0.html). Obliczenia wykonywane są z użyciem procesora Intel Core i7 10. generacji (możliwość wymiany na i3 lub i5). Nieskromnej mocy obliczeniowej towarzyszyć będzie 8/12/16/24 GB pamięci RAM DDR4 oraz dysk twardy do 2 TB – możliwość dołączenia SSD do 1 TB.

W stylowej obudowie mieści się klawiatura (z opcją podświetlenia), jednolity panel dotykowy oraz klawisze dedykowane do obsługi Skype dla firm. Za istotny w świecie biznesu dodatek można uznać system zabezpieczeń: osłonę kamery ThinkShutter, gniazdo linki Kensington, Active Protection System, TPM 2.0 oraz na życzenie klienta – czytnik linii papilarnych na przycisku zasilania. Mobilny komputer ma 1,89 cm grubości oraz 1,7 kg wagi. Kolor mineralnego szarego jest stonowany, toteż lekki dla oczu. Ramki wokół ekranu są w kolorze czarnym.

Business obraz autorstwa rawpixel.com - www.freepik.com