HP ZBook 17 G6: stacja robocza w obudowie laptopa

Franek   30 września 2019   Możliwość komentowania HP ZBook 17 G6: stacja robocza w obudowie laptopa została wyłączona

Architekci, producenci gier komputerowych i użytkownicy aplikacji CAD to osoby, które w swojej pracy nie mogą obyć się bez potężnej i wydajnej stacji roboczej. Amerykańska spółka HP jakiś czas temu zaprezentowała jedną – zdaniem producenta – z najlepszych stacji roboczych dostępnych w 2019 roku na rynku. Przedstawiony kilka miesięcy temu HP ZBook 17 G6 posiada 17-calową matrycę i podzespoły klasy biznesowej uwzględniające procesory Xeon i grafikę Nvidia Quadro.

Stacja robocza przekraczająca wszelkie limity

HP ZBook 17 G6 to stacja robocza, której głównym zadaniem jest optymalizacja skomplikowanych operacji i jak najszybsza realizacja powierzonych zadań z dala od biurowego biurkaHP ZBook 17 G6 to stacja robocza, której głównym zadaniem jest optymalizacja skomplikowanych operacji i jak najszybsza realizacja powierzonych zadań z dala od biurowego biurka. Urządzenie nie zaskakuje pod względem designu, jednakże ten mu nie ujmuje w znaczącym stopniu. Dominuje tutaj przede wszystkim kolor srebrny, który gdzieniegdzie w ramach kontrastu przeplata się z kolorem czarnym. Ramki wokół ekranu i klawiatura wyróżniają się dopełniając aluminiowej powierzchni w odcieniach szarości. Nie ma jednak się co oszukiwać – w tej kwestii znacznie lepiej wypadają stacje robocze z serii HP ZStudio.

Na pochwałę zasługuje ekran HP ZBook 17 G6 – ten w najwyższej wersji pokrywa 100% gamy kolorów DCI-P3. Oferowany jest w kilku wersjach o różnej jasności  w dwóch rozdzielczościach – 4K i 1080P. Dobre wyświetlacze spełnią wymagania osób pracujących z grafiką do druku, gdzie liczy się dbałość o detale i realistyczne odwzorowanie kolorów.

Porty w 6-ej odsłonie ZBooka zostały uzupełnione o USB typu C i Thunderbolt 3.0. Pozwalają na podłączenie aż dwóch ekranów o rozdzielczości 4K. Kamerka internetowa 720p i 2 wbudowane mikrofony zapewniają sprawną komunikację w sprawach biznesowych. Nie musimy także martwić się o prywatność i bezpieczeństwo w trakcie korzystania z komputera. Windows 10 Pro wraz z linką gniazda Kensington zapewnią najnowsze aktualizacje i ochronę przed kradzieżą.

Wybierając to urządzenie raczej nie będziemy narzekać na jego wydajność. Podstawę komputera stanowi 4/6/8-rdzeniowy procesor od Intela 8-ej lub 9-ej generacji. Za precyzyjne renderowanie obrazu odpowiada karta graficzna Nvidia Quadro T1000/T2000/RTX3000/RTX4000/RTX5000 (od 4 do 16 GB vRAM GDDR6). Celem zwiększenia dostępności i przyspieszenia przełączania się pomiędzy aplikacjami okienkowymi producent umożliwia wyposażenie komputera aż w 10 TB pamięci masowej w postaci dysków SSD i 128 GB pamięci RAM DDR4-2667 MHz.

Business obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com