HP ZBook 15u G6 – elegancka stacja robocza do biura i podróży

Franek   29 września 2019   Możliwość komentowania HP ZBook 15u G6 – elegancka stacja robocza do biura i podróży została wyłączona

HP ZBook 15u G6 to kolejna stacja robocza amerykańskiego producenta Hewlett-Packard. Nowe urządzenie wyposażone jest w podzespoły, które optymalizują wykorzystanie zasobów zwiększając w ten sposób ich użyteczność w wymagających aplikacjach. Nowy ZBook idealnie sprawdzi się dla osób, które zarówno w biurze, jak i w podróży liczą na sporą dozę wydajności oraz spory ekran. Zadowoleni będą projektanci CAD, twórcy gier, producenci wideo, architekci czy specjaliści pracujący z big data.

HP ZBook 15u G6 – Specyfikacja i kwestie detaliczne

HP ZBook 15u G6 to kolejna stacja robocza amerykańskiego producenta Hewlett-PackardHP Zbook 15u G6 różni się od tradycyjnych konsumenckich notebooków (www.kuzniewski.pl). To stacja robocza, w której standardowa karta graficzna została zastąpiona kartą oferującą lepszą kulturę pracy i niższe temperatury – AMD Radeon z serii Pro WX (3200, 4 GB VRAM GDDR5). Płyta główna obsługuje procesory 8-ej od Intela (i5/i7/i9) dając tym samym możliwość pracy na 4 lub 8 rdzeniach jednocześnie. Aplikacje uruchamiane z poziomu pamięci masowej będą alokowane w pamięci RAM DDR4-2400, której maksymalny limit wynosi 32 GB. Sama pamięć masowa w momencie zakupu może osiągnąć aż 2 TB na dysku SSD NVMe PCIe, przy czym należy pamiętać, że istnieje możliwość jej samodzielnej rozbudowy aż do 6 TB.

15,6-calowy wyświetlacz dostępny jest w 5 edycjach. Każda z nich różni się pod względem jasności, oferowanej rozdzielczości i wspieranych technologii. Do wyboru mamy 4 matryce o rozdzielczości FHD (1920 x 1080):

  • IPS eDP antyodblaskowa, 100% pokrycia palety sRGB – jasność 400 nitów z funkcją ambient light sensor,
  • IPS eDP dotykowa ze szkła Corning Gorilla – jasność 250 nitów,
  • IPS eDP antyodblaskowa, 67% pokrycia palety sRGB o jasności 250 nitów ze wsparciem dla HP SureView Privacy Display Gen3,
  • IPS eDP z funkcją energii PSR – matryca antyodblaskowa ze 100% pokrycie palety RGB o jasności 700 nitów.

W ofercie producenta znajduje się też matryca antyodblaskowa 4K UHD IPS eDP z funkcją oszczędzania energii PSR i 100% pokryciem palety sRGB o jasności 400 nitów (ambient light sensor).

Oprócz tego, HP uzupełniło urządzenie w przydatne dodatki – stację dokującą, port Thunderbolt, USB 3.1, czytnik linii papilarnych, klawiaturę odporną na zalania, a także opcjonalnie kamerę na podczerwień.

Business obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com