Microsoft Surface Go – mobilny, kompaktowy sprzęt

Franek   9 listopad 2018   Możliwość komentowania Microsoft Surface Go – mobilny, kompaktowy sprzęt została wyłączona

Microsoft Surface Go jest to sprzęt kompaktowy, wydajny i dostępny z wieloma przydatnymi akcesoriami. Wyświetlacz tego urządzenia stanowi 10-calowy ekran o rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli. Wyświetlacz Pixelsense jest bardzo dobry, oddaje on dobre nasycenie kolorów. Ten przenośny notebook jest bardzo lekki, waży około 0,5 kilograma, czyli mniej niż paczka cukru. Dzięki temu można go ze sobą zabrać w dowolne miejsce. Microsoft Surface Go umożliwia szybkie ładowanie za pomocą USB.

Microsoft Surface Go jest to sprzęt kompaktowy, wydajny i dostępny z wieloma przydatnymi akcesoriami

Autor zdjęcia: kuzniewski.pl

To urządzenie wykonane jest z najwyższej klasy komponentów. Obudowa magnezowo-aluminiowa jest bardzo trwała, ma ona ergonomiczny kształt. Z całą pewnością warto doposażyć to urządzenie w miękką w dotyku, wręcz aksamitną klawiaturę. Pozwoli ona cieszyć się wygodą pisania dla osób, które preferują klasyczne rozwiązania. Urządzenie to może być podpierane pod dowolnym kątem, dzięki czemu bez żadnego problemu można oglądać przydatne prezentacje. To urządzenie wyposażone jest w port USB typu C, który umożliwi podpięcie dodatkowej pamięci. Natomiast czytnik kart microSD jest bardzo efektownie schowany pod urządzeniem. Windows 10 S jest dedykowany dla tego urządzenia. Pełny Windows 10 także można zainstalować na komputerze, w zastępstwie poprzednika.

Microsoft Surface Go z dwurdzeniowym procesorem

Dwurdzeniowy procesor Intel Pentium Gold 4415Y znajduje się na wyposażeniu tego urządzenia (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/pentium/4415y.html). Ten sprzęt można spotkać z wariantem posiadającym 64 GB pamięci eMMC. Ta opcja także na wyposażeniu posiada 4 GB pamięci RAM. Jest to opcja najprostsza do podstawowych zadań. Z kolei wariant następny, posiada już 128 GB SSD. Na wyposażeniu tej opcji znajduje się także 8 GB pamięci RAM. Producent podaje informację, iż urządzenie może wytrzymać po pełnym naładowaniu okres nawet 9 godzin w stanie czuwania. Przy intensywnej pracy oczywiście okres ten jest nieco krótszy.

Na wyposażeniu tego urządzenia znajduje się magnetyczny konektor, dzięki któremu w szybkim czasie można naładować ten sprzęt. W podstawie tego urządzenia znajduje się sam monitor. Warto jednak dokupić do niego dedykowane akcesoria, jeśli lubi się korzystać z klasycznych rozwiązań. W ramach opcji dodatkowej użytkownik może dokupić:

  • klawiaturę,
  • mysz,
  • pokrowiec,
  • piórko Surface Pen.