Czym są minikomputery dla biznesu?

Franek   8 listopada 2018   Możliwość komentowania Czym są minikomputery dla biznesu? została wyłączona

Zakup nowych komputerów biznesowych do firmy dla pracowników, to zawsze jest zadanie które wymaga przemyślenia wielu kwestii. Trzeba dobrze dobrać parametry do wykonywanej w firmie pracy, tak by nie było problemów z uruchamianiem potrzebnych aplikacji i programów. W dzisiejszym poradniku poruszymy kwestię tak zwanych mini-komputerów, czyli sprzętu przeznaczonego przede wszystkim dla takich firm, które nie mają wiele miejsca w biurach, a potrzebują uruchomić dużo stanowisk pracowniczych. Jako przykład takiego komputera omówimy model HP Workstation Z2 Mini – jedną z nowych propozycji od dobrze znanej firmy Hewlett-Packard.

Zalety mini-komputera

Zakup nowych komputerów biznesowych do firmy dla pracowników, to zawsze jest zadanie które wymaga przemyślenia wielu kwestii

Autor zdjęcia: kuzniewski.pl

Dzięki zakupowi niewielkich komputerów, których obudowa jest niezwykle mała, a jednocześnie podzespoły mocne, możemy stworzyć wiele stanowisk pracy w biurze, w którym jest mało miejsca. Będzie to więc bardzo dobre wyjście z sytuacji dla małych i średnich firm, które dopiero się rozwijają i nie mają jeszcze możliwości wynajmowania dużych powierzchni biurowych. HP Workstation Z2 Mini można wygodnie ustawić praktycznie wszędzie, bo zajmuje on niewiele więcej miejsca niż laptop. Współpracuje on z dowolnym monitorem z serii HP Z i HP DreamColor. Obraz generowany jest przez zintegrowaną kartę graficzną, ale możemy wybrać też wersję z kartą NVIDIA Quadro M620. Dzięki temu na komputerze będziemy mogli spokojnie wykonywać rendering 3D.

Pozostałe parametry

Stacja robocza HP Workstation Z2 Mini oprócz tego może posiadać procesory z rodziny Intel Xeon (kilka dodatkowych informacji tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k3341,stacje-robocze-hp-workstation-z-workstation-z2-mini.html). Oznacza to, że mogą one pracować nawet z prędkością 4.0 GHz, a posiadanie dużej ilości rdzeni sprawia, że uruchomią się na nich nawet te aplikacje, które wymagają zaawansowanej wielowątkowości. Sprawia to, że Z2 Mini może nawet służyć jako firmowy serwer, a to już naprawę robi wrażenie. Jeżeli chodzi o ilość pamięci, to tutaj niestety nie jest aż tak różowo. Maksymalna ilość RAM to „zaledwie” 32 GB, co do normalnej pracy jest aż nadto, jednak do zastosowań serwerowych przydałaby się nieco większa obsługiwana ilość pamięci. HP Workstation Z2 Mini będzie mógł posiadać dysk SSD lub tradycyjny (magnetyczny) o pojemności od 256 GB aż do 1 TB włącznie.