ThinkPad X1 Extreme – nowość od Lenovo z wydajną baterią

Franek   8 października 2018   Możliwość komentowania ThinkPad X1 Extreme – nowość od Lenovo z wydajną baterią została wyłączona

Szukając laptopów, które posiadają bardzo wydajne baterie, trafiliśmy na jeden z nowych modeli od firmy Lenovo, a konkretnie ThinkPad-a X1 Extreme. Jak wskazuje przyporządkowanie do serii ThinkPad, komputer jest przeznaczony przede wszystkim dla odbiorców biznesowych. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba być bogatym biznesmenem, by móc sobie go kupić. Oznacza tyle, że jest to po prostu sprzęt przeznaczony do pracy, nie będzie więc posiadał podzespołów, które umożliwią uruchamianie np. gier komputerowych. Sprawdźmy jednak, co laptop kryje w środku.

Wydajność przede wszystkim

Jak na sprzęt typowo dla biznesu, Lenovo ThinkPad X1 Extreme zaskakuje bardzo pozytywnie pod względem prezentowanej wydajności

Autor zdjęcia: lenovo.com

Jak na sprzęt typowo dla biznesu, Lenovo ThinkPad X1 Extreme zaskakuje bardzo pozytywnie pod względem prezentowanej wydajności (więcej tutaj). Będą się w nim znajdowały procesory Intel Core ósmej generacji, które mogą posiadać aż do sześciu rdzeni, a ich prędkości dochodzą do 5 gigaherców. Trzeba przyznać, że nie jest to mało. Jeżeli dodamy do tego fakt, że płyta główna ThinkPad-a X1 Extreme obsługuje aż do 64 GB pamięci RAM, to robi się nam już z tego komputera całkiem niezły smok. Oprócz tego znajdziemy tutaj bardzo duża pojemność dyskową, która będzie wynosiła nawet do 2 terabajtów. Dzieje się tak dzięki temu, że w obudowie jest dość miejsca dla instalacji dwóch dysków typu SSD.

Duży wyświetlacz i wydajna bateria

Ekran laptopa posiada 15,6 cala. Nie jest więc ani zbyt mały, by nie móc swobodnie wyświetlać obrazu Full HD, a nawet Ultra HD, ani też zbyt duży, by utrudnić przenoszenie komputera. Lenovo ThinkPad X1 Extreme jest bardzo dobrym partnerem każdej osoby, która będzie go chciała używać na przykład na wyjazdach służbowych. Wynika to przede wszystkim z bardzo pojemnej i wydajnej baterii. Mieści ona aż 80 watogodzin energii elektrycznej, która powinna wystarczyć na pracę aż przez 15 godzin bez podłączania do gniazdka elektrycznego. Jest to coś, czego próżno szukać w większośći współczesnych laptopów, które wytrzymują góra do 10-12 godzin. Oprócz tego w Lenovo ThinkPad X1 Extreme zastosowano technologię Rapod Charge, która sprawia, że ponowne naładowanie baterii do pełna jest bardzo szybkie.