Co nowego od Apple dla biznesu w 2018?

Franek   10 października 2018   Możliwość komentowania Co nowego od Apple dla biznesu w 2018? została wyłączona

W bieżącym roku pojawiło się wiele ciekawych laptopów na rynku. Patrząc na to, jakie komputery dla biznesu znalazły się na liście nowości, widzimy znaczne zaangażowanie firmy spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Spod jej znaku wyszedł bardzo ciekawy laptop o oznaczeniu Apple MacBook Pro 13 2018, któremu w dzisiejszym teście przyjrzymy się bliżej. Sprawdźmy więc co ma nam do zaoferowania powyższy model.

Co kryje wnętrze?

Czy Apple MacBook Pro 13 2018 jest laptopem wartym uwagi? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, choć w dużej mierze będziemy tu płacić nie tylko za same podzespoły, ale też za znaczek na obudowie

Autor zdjęcia: isorepublic.com

Komputer znajduje się na średniej półce, zarówno cenowej jak i pod względem klasy podzespołów. Mamy tutaj procesor z rodziny Intel Core i5, którego prędkość maksymalna wynosi 3.80 GHz. Istnieje także możliwość obniżenia prędkości do 2.30 GHz, dzięki czemu procesor będzie pobierał znacznie mniej prądu i komputer dłużej podziała na baterii. Apple MacBook Pro 13 2018 otrzymał także dużą ilość pamięci RAM, jest to bowiem 8 GB. Taka ilość powinna nam spokojnie wystarczyć do komfortowej pracy ze znakomitą większością aplikacji biznesowych. W przyszłości będziemy mogli ilość pamięci operacyjnej podwoić, dzięki czemu łatwo nadążymy za zwiększającymi się wymaganiami nowych aplikacji.

Co na zewnątrz?

Laptop otrzymał ekran o przekątnej 13 cali. Dokładnie jest to nawet więcej, bo 13,3 cala. Rozdzielczość, jaka obsługiwana jest przez wyświetlacz, to 1680 na 1050 pikseli. Nie jest to jeszcze Full HD, ale to już rozdzielczość większa niż standardowe High Definition (HD). Powinniśmy więc być z tego zadowoleni. Apple MacBook Pro 13 2018 posiada obudowę dostępną w kolorze srebrnym lub szarym. Na zewnątrz znajduje się Touch Bar, który zintegrowany jest z czytnikiem Touch ID, który służy do identyfikacji biometrycznej, za pomocą odcisku palca. Dzięki temu logowanie będzie o wiele szybsze i łatwiejsze, a jednocześnie zachowamy duży poziom bezpieczeństwa.

Czy Apple MacBook Pro 13 2018 jest laptopem wartym uwagi? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, choć w dużej mierze będziemy tu płacić nie tylko za same podzespoły, ale też za znaczek na obudowie. Wszyscy wiemy, że produkty firmy Apple mają bardzo dużą renomę i producent sobie to ceni. Tak czy inaczej, z pewnością mamy do czynienia z ciekawym komputerem, którego zakupi spora liczba osób.