Co ciekawego w nowym laptopie ThinkPad X1 Extreme od Lenovo?

Franek   6 października 2018   Możliwość komentowania Co ciekawego w nowym laptopie ThinkPad X1 Extreme od Lenovo? została wyłączona

Sprawdzamy dzisiaj nowy model laptopa od firmy Lenovo, którym jest kolejny przedstawiciel biznesowej serii ThinkPad. Jego oznaczenie to X1 Extreme, co może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z komputerem bynajmniej nietuzinkowym. Czy tak jest w rzeczywistości? Zamierzamy sprawdzić to w naszym teście, a przy okazji przybliżyć parametry jakie laptop posiada i sprawdzić, dla kogo mógłby się on najlepiej nadać. Zapraszamy do lektury naszego testu. Zaczynamy!

Szybki procesor i dużo pamięci

Lenovo ThinkPad X1 Extreme może mieć aż do sześciu rdzeni procesora, co sprawi, że praca na wielowątkowych aplikacjach, lub po prostu na wielu programach jednocześnie, nie powinna sprawiać nam najmniejszych kłopotów

Autor zdjęcia: isorepublic.com

Przede wszystkim laptop ten posiada mocne podzespoły. Zaczynając ich przegląd od procesora, widzimy, że producent postanowił włożyć tutaj jednostki z rodziny Intel Core ósmej generacji. Ich charakterystyczną cechą jest zarówno duża częstotliwość taktowania, bo aż do prawie 5 gigaherców, jak również duża ilość niezależnych rdzeni. Lenovo ThinkPad X1 Extreme może mieć aż do sześciu rdzeni procesora, co sprawi, że praca na wielowątkowych aplikacjach, lub po prostu na wielu programach jednocześnie, nie powinna sprawiać nam najmniejszych kłopotów. Jeżeli do tego dodamy fakt, że X1 Extreme będzie obsługiwał aż do 64 GB RAM włącznie, to widzimy, że będzie to komputer na lata. Gdy z czasem wymagania aplikacji powiększą się, będziemy mogli poprzez dodanie pamięci operacyjnej sprostać im również w przyszłości.

15 cali i duży dysk twardy

Kolejnymi ciekawymi parametrami laptopa są te dotyczące ekranu i wyświetlacza. Przekątna ekranu to 15,6 cala, a więc jest to w miarę dobry kompromis pomiędzy wielkością całego laptopa, z rozmiarem samego monitora. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD, ale będziemy mogli też wybrać wersję Ultra HD. Uważamy jednak, że jest to nieco przesada dla 15 cali, wobec tego zapewne znakomita większość klientów wybierze tą pierwszą wersję. Lenovo ThinkPad X1 Extreme ma w obudowie miejsce na dwa dyski twarde typu SSD (kilka słów więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4182,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x1-extreme.html). Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nich może mieć nawet do 1 TB pojemności, to całkowita pojemność może wynieść aż do 2 terabajtów, a to już bardzo dużo jak na laptop.