Toshiba Portege Z30 – mocny, lekki i z wydajną baterią

Franek   23 września 2018   Możliwość komentowania Toshiba Portege Z30 – mocny, lekki i z wydajną baterią została wyłączona

Dzisiaj bierzemy na warsztat jeden z laptopów firmy Toshiba. Firma ta właśnie zalicza duży comeback na polski rynek, po kilku latach nieobecności na nim. Mniejsza o powody tej kilkuletniej absencji, skupimy się teraz na urządzeniach, które pojawiły się w ofercie producenta, gdy postanowił on znów sprzedawać swoje produkty w Polsce. Na stół bierzemy więc model Toshiba Portege Z30, jeden z flagowych produktów przeznaczonych dla klientów biznesowych, czyli innymi słowy do pracy. Sprawdźmy z czym mamy do czynienia.

Procesor i pamięć

Toshiba Portege Z30 w tańszych wariantach może posiadać też ekran o rozdzielczości zwykłego HD, o takich samych parametrach jeśli chodzi o podświetlenie i powłokę antyrefleksową

Autor zdjęcia: pixabay.com

Standardowo zaczniemy od wnętrza laptopa, a konkretnie od jego konfiguracji. Znajdujemy tutaj procesor Intel Core szóstej generacji, model i7-6500U. Jest to jednostka, która może osiągać prędkości bliskie 4.00 GHz, dodatkowo wykorzystując technologię Turbo Boost. Ilość pamięci również nie jest mała, na start dostajemy 8 GB, jednak nie ma żadnych problemów by ilość tej pamięci podwoić, a nawet potroić w przyszłości. Wszystko dzięki specjalnie dostosowanej do tego płycie głównej, którą otrzymał Toshiba Portege Z30. Można więc powiedzieć, że jest to komputer na lata, ponieważ wraz z rosnącymi wymaganiami będziemy mogli zwiększać jego możliwości.

Wyświetlacz i dysk

Komputer wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 13.3 cali. Dzięki temu jego wymiary są bardzo kompaktowe, jest także wyjątkowo lekki – waży zaledwie 1.20 kg. Nie da się ukryć, że będzie bardzo dobrym kompanem w podróży. Podświetlany za pomocą LED ekran sprawdzi się dobrze nawet podczas pracy w pełnym słońcu, a rozdzielczość Full HD zapewni nam możliwość dostrzeżenia każdego najdrobniejszego szczegółu. Toshiba Portege Z30 w tańszych wariantach może posiadać też ekran o rozdzielczości zwykłego HD, o takich samych parametrach jeśli chodzi o podświetlenie i powłokę antyrefleksową. Dysk twardy to natomiast SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB, zależnie od wybranej przez nas konfiguracji. Powinien zmieścić wszystko co potrzebujemy.

Jednak największą zaletą tego komputera jest bardzo wydajna bateria. Pozwala ona na czas pracy bez ładowania nawet do 15 i pół godziny w trybie oszczędzania energii, a w normalnym trybie jest to natomiast 11 godzin.