Komputer HP ProDesk 400 osiąga dobre wyniki

Franek   26 września 2018   Możliwość komentowania Komputer HP ProDesk 400 osiąga dobre wyniki została wyłączona

Kiedy uświadomimy sobie, że do pracy potrzebny jest dobry komputer (w ogólności), a nie dobry laptop, wybór odpowiedniego sprzętu staje się wiele łatwiejszy. Oczywiście teoretycznie zakres przedmiotowy poszukiwań znacznie się powiększa, lecz zauważymy bardzo szybko, że pod względem ceny komputery stacjonarne prezentują się znacznie bardziej atrakcyjnie. Przede wszystkim posiadają one bardzo dobre statystyki jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, a przy tym zachowują naprawdę rozsądną cenę. Doskonałym przykładem komputera, który jest stosunkowo tani, a idealnie nada się wielu osobom zarówno do pracy jak i rozrywki, jest HP ProDesk 400. Komputer należy do podtypu mikrowieża. Oznacza to, że nie zajmuje wiele miejsca. Projektanci postarali się jednak, by komputer wyglądał dobrze. Jest to więc elegancka bryła, która stylem koresponduje z najlepszymi komputerami, dodając też coś innowacyjnego od siebie. Połączenie czerni i szarości daje bardzo dobry wizualnie efekt.

Komputer, który daje możliwości

Kiedy uświadomimy sobie, że do pracy potrzebny jest dobry komputer (w ogólności), a nie dobry laptop, wybór odpowiedniego sprzętu staje się wiele łatwiejszy

Autor zdjęcia: store.hp.com

Jak w przypadku wielu innych komputerów HP ProDesk 400 daje możliwość komfortowej pracy na wielu poziomach. Standardowo dzięki systemowi Windows będziemy mogli korzystać z najczęściej używanych programów bez konieczności szukania zamienników. Na rynku dostępnych jest kilka wersji procesorów. Chodzi tutaj o 6 i 7 generację procesorów Intel Core i3, i5 oraz i7. Do użytkownika należy wybór która wersja najbardziej przyda mu się do pracy. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, to tutaj możliwości są duże- maksymalnie można otrzymać 32 GB. Pamięć masowa także daje nam bardzo duże nadzieje, bowiem maksymalnie możemy zapełnić dysk aż 2TB danych. To ogromna przestrzeń, którą naprawdę ciężko jest zapełnić przy zwykłym użytkowaniu. Dzięki karcie grafiki produkcji Intel także nie trzeba się bać, że zaawansowane programy nie będą działały dobrze.

Świetna alternatywa dla laptopów

Różnego rodzaju ultrabooki dają podobne możliwości jeżeli chodzi o parametry. Niestety z racji tego, że są mobilne, są także droższe. W przypadku tego komputera stacjonarnego dostajemy wszystko czego potrzeba do komfortowej pracy, lecz nie musimy ponosić dodatkowych wydatków. Wydaje się to najbardziej rozsądną opcją na rynku.