HP EliteBook x360 1030 – niedrogi i mocny laptop biznesowy

Franek   22 września 2018   Możliwość komentowania HP EliteBook x360 1030 – niedrogi i mocny laptop biznesowy została wyłączona

Przeglądając ofertę firmy HP nie sposób nie sprawdzić produktów z kategorii EliteBook. Są to laptopy dla biznesu, które mimo niewygórowanej ceny posiadają bardzo przyzwoite parametry. Dziś zajmiemy się modelem HP EliteBook x360 1030, który pojawił się na rynku już jakiś czas temu, natomiast obecnie sprzedawana jest jego nowa rewizja – G2. Sprawdźmy zatem z jakim komputerem mamy do czynienia.

Co kryje wnętrze?

Przeglądając ofertę firmy HP nie sposób nie sprawdzić produktów z kategorii EliteBook

Autor zdjęcia: store.hp.com

Jako pierwsze w oczy rzucają nam się procesory. Jest ich bardzo bogata lista w przypadku tego modelu. Wybrać możemy egzemplarze z rodziny Intel Core 7 generacji. Procesory o oznaczeniach od i5-7200U do i7-7600U mają od dwóch do czterech rdzeni, a ich prędkości zaczynają się na 3.10 GHz, a kończą aż na wartości 3.90 GHz. Jak widać, mimo iż HP EliteBook x360 1030 nie jest laptopem drogim, to znajdziemy w nim bardzo mocne i wydajne jednostki obliczeniowe (https://www.kuzniewski.pl/k3609,laptopy-hp-elitebook-elitebook-x360-1030.html). Nie można zapomnieć też o pamięci operacyjnej RAM, której ilość powinna współgrać z mocą procesora. W tym przypadku dostajemy aż 16 GB na start, z możliwością rozszerzenia w przyszłości.

Co zastajemy na zewnątrz?

Laptop na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie. Dzięki ekranowi o przekątnej 13.3 cali jego najdłuższy wymiar to nieco ponad 31 cm. Będzie więc dobrym kompanem w podróży, włożymy go bez problemu do każdej torby, walizki czy plecaka. Również przenoszenie go bezpośrednio ze sobą nie będzie problematyczne, ponieważ waży on zaledwie 1.28 kilograma. Jest to jedna z niższych mas wśród laptopów tej klasy. HP EliteBook x360 1030 posiada wspomniany już 13-calowy ekran, którego rozdzielczość to Full HD. Możemy jednak wybrać wersję posiadającą rozdzielczość Ultra HD (3840 na 2160 pikseli), co jednak przy tak niewielkiej przekątnej byłoby chyba przesadą.

Laptop jest bardzo dobrze zabezpieczony. Przede wszystkim jego dyski twarde, które są wykonane w technologii SSD i mogą mieć pojemność od 128 GB aż do 1 TB, posiadają zaimplementowane automatyczne szyfrowanie. Wobec tego wszystko co zapisujemy na komputerze jest chronione i na pewno nie dostanie się w niepowołane ręce. Biorąc pod uwagę ogół parametrów i cenę poniżej 7 tysięcy złotych, możemy z czystym sercem polecić tego laptopa.