32GB RAM od Dell, czyli Precision 15 5530

Franek   13 sierpień 2018   Możliwość komentowania 32GB RAM od Dell, czyli Precision 15 5530 została wyłączona

Na warsztat bierzemy dziś kolejny laptop firmy Dell, należący do serii Precision. Jest to seria laptopów biznesowych o klasę wyższa od serii Latitude. Znajdziemy tu laptopy mające podwyższone parametry, mocne procesory, dużo pamięci RAM, a także dedykowane karty graficzne. Nie inaczej jest w modelu Dell Precision 15 5530, który właśnie teraz zamierzamy przedstawić. Zapraszamy do lektury naszego testu.

Co kryje wnętrze?

Jeżeli ktoś szuka mocnego laptopa, który będzie mógł spełnić oczekiwania nie tylko typowego klienta biznesowego, który nada się do pracy, ale również na przykład grafika komputerowego, to dobrze trafił

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jeżeli ktoś szuka mocnego laptopa, który będzie mógł spełnić oczekiwania nie tylko typowego klienta biznesowego, który nada się do pracy, ale również na przykład grafika komputerowego, to dobrze trafił. Model, którym zajmujemy się teraz, ma bowiem do tego pełne predyspozycje. Procesor Intel Core i7-8850H, który posiada cztery rdzenie i prędkość aż do 4.30 GHz, z pewnością będzie odpowiednim podzespołem, by zapewnić nam takie warunki. To jednak nie wszystko, bo flagowym parametrem konfiguracji Dell Precision 15 5530 jest ilość dostępnej pamięci RAM. Mamy tutaj dostępne bowiem aż 32 GB w standardzie, czyli gdy tylko kupimy laptopa. Niestety nie ma już możliwości rozszerzenia pamięci, jednak taka ilość i tak jest wręcz oszałamiająca.

Co na zewnątrz?

Komputer ma ekran o przekątnej 15,6 cali. Rozdzielczość, jaka będzie tutaj dostępna to Full HD. Wygląda to na całkiem dobre połączenie, a jednocześnie laptop nie będzie też zbyt duży. Oczywiście mamy dedykowaną kartę graficzną, którą jest nVidia Quadro P1000 (https://www.nvidia.pl/object/quadro-graphics-with-pascal-pl.html). Jak widać, laptop będzie dobrze nadawał się również do tych zastosowań, gdzie obrabiana jest grafika 3D, bądź gdzie stosowany jest rendering 3D. Dell Precision 15 5530 posiada też bardzo duży dysk SSD 512 GB, który jest odporny na uderzenia, oraz na wstrząsy. Jest to także bardzo ważne przy laptopie dla biznesu, który będzie często zabierany przez właściciela w podróże służbowe.

Czy warto zakupić przedmiotowy laptop? Myślimy, że z pewnością tak. Niestety musimy dysponować kwotą aż 10 tysięcy 500 złotych, by móc pozwolić sobie na taką maszynę. Jednak powiedzmy szczerze, że mamy tu do czynienia z naprawdę mocną jednostką, która jest w pełni warta takich pieniędzy.