Asortyment biznesowy – Lenovo ThinkPad T580

Franek   26 lutego 2018   Możliwość komentowania Asortyment biznesowy – Lenovo ThinkPad T580 została wyłączona

W sferze biznesowej coraz częściej korzysta się z dobrodziejstw technologii. Nowoczesne modele mają zapewnić płynne działanie. Mobilnym centrum dowodzenia stają się laptopy, a także tablety. Ważne jest również to, aby gwarantowały użytkownikowi komfortową, codzienną pracę w każdych warunkach.

Lenovo ThinkPad T580 – opis modelu

W sferze biznesowej coraz częściej korzysta się z dobrodziejstw technologii. Nowoczesne modele mają zapewnić płynne działanie

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Twórcy nowego notebooka podkreślają jego biznesowe przeznaczenie. Lenovo ThinkPad T580 to w największym skrócie laptop stworzony z myślą o profesjonalistach. Znajdziemy tu wysokiej jakości komponenty. Warto wspomnieć chociażby o najnowszym procesorze Intela (Intel Core i5 vPro lub Core i7 vPro) oraz układzie graficznym dostarczanym przez firmę Nvidia.

Pod względem wizualnym nie doświadczymy rewolucji. Nowy model przypomina znane produkty z serii. Gwarantuje przy tym wysoki komfort codziennego użytkowania, do jakiego przyzwyczaiły nas ThinkPady.

Na co jeszcze zwróci uwagę każdy użytkownik? To z pewnością wykorzystanie GeForce’a MX150. To istotna zmiana w stosunku do ThinkPada P52s. Miłośników serii nie zawiedzie również brak czerwonego trackpointa, który wykorzystano po raz kolejny. Jest to w pewnym sensie znak charakterystyczny serii.

Intrygujące zasilanie

Osobną wzmiankę należy poświęcić kwestii zasilania. Model został wyposażony w dwa akumulatory. Z przodu znajduje się niewymienny (o pojemności 32 Wh). Oprócz niego otrzymaliśmy również drugi (o pojemności 24 Wh), który możemy wedle uznania zamienić. Dostępne są wersje 48 Wh oraz nawet 72 Wh. Szacuje się, że Lenovo ThinkPad T580 może pracować na baterii aż do 27 godzin. To imponujący wynik, znacząco poprawiający mobilne właściwości urządzenia. Informacja ta zachwyci z pewnością wszystkich miłośników pracy w ciężkich warunkach. Brak zasilacza nie będzie uciążliwym problemem.

Podsumowanie

ThinkPad T580 to propozycja stricte biznesowa. Posiada ciekawy system zasilania, dobrą specyfikację oraz jakość wykonania, którą gwarantuje nam Lenovo. Cały laptop jest lekki (waży mniej niż 2 kg), a do tego posiada pamięć RAM 32 GB, która zadowoli nawet najmniej oszczędnych użytkowników. Podkreślić należy również długą żywotność baterii. Dzięki niej ThinkPad T580 staje się faktycznym, mobilnym centrum dowodzenia.