Niedrogi Lenovo Essential G770

Franek   16 maj 2017   Możliwość komentowania Niedrogi Lenovo Essential G770 została wyłączona

Laptopy Lenovo to sprzęt wysokiej klasy, który cieszy się uznaniem wielu użytkowników na całym świecie. Lenovo G770 jest pierwszym przedstawicielem linii Essential zaopatrzonym w 17-calowy ekran oraz zintegrowany układ graficzny.

Laptopy Lenovo to sprzęt wysokiej klasy, który cieszy się uznaniem wielu użytkowników na całym świecie

fot. lenovo.com

Pulpit roboczy został wykonany ze szczotkowanego aluminium, natomiast obudowa ekranu z plastiku – wszystkie elementy są dobrze spasowane, konstrukcja jest solidna i nie ugina się nawet pod większym naciskiem. Zastrzeżenia można mieć jedynie do dekla, zawiasów oraz wykończenia, które niestety powoduje, że laptop bardzo szybko się brudzi i zbiera odciski palców. Nie każdy będzie zadowolony z zakłóceń na ekranie, które wywołuje nacisk. Jednostka zasadnicza prezentuje się dużo lepiej, konstrukcja jest sztywna i w zasadzie trudno mieć w tym wypadku jakiekolwiek zastrzeżenia. Producent zaopatrzył laptopa w praktyczne porty – trzy USB), HDMI, LAN, D-Sub, szczeliny wentylacyjne oraz gniazdo blokady Kensingtona. Nie wszystkim z pewnością spodoba się umieszczenie portów audio w przedniej części ścianki bocznej, nie mniej jednak ogólnie rzecz biorąc złącza są praktyczne. Lenovo Essential G770 dostał wyspową klawiaturę, która jest wygodna i umożliwia komfortową pracę. Zaletą prezentowanej klawiatury jest oddzielny blok numeryczny oraz praktyczny, precyzyjny touchpad. Pomiędzy klawiszami została umieszczona matowa krata, która skutecznie chroni przed zarysowaniami i zabrudzeniami.

Komputer posiada matrycę o przekątnej 17,3 cala, jakość obrazu nie jest powalająca, kąty widzenia są raczej wąskie, ma przeciętne odwzorowanie kolorów. Jeżeli chodzi o konfigurację, producent daje możliwość wyboru spośród różnych procesorów. Najmocniejsza wersja tego laptopa to dwurdzeniowy procesor Core i5-2410M z kartą graficzną AMD Radeon HD 6650M. Essential G770 nie służy wprawdzie do grania w gry, jednak oferuje naprawdę spore możliwości rozrywki. Chociaż jest to komputer stosunkowo tani, zaskakuje jego wysoka kultura pracy – jest bardzo cichy i nie odnotowuje zbyt wysokich temperatur obudowy, nawet podczas obciążenia podzespołów – jego temperatura nie przekroczyła 28,8°C. Na pochwałę zasługuje też praca urządzenia bez zasilania, bo przy umiarkowanym użytkowaniu działa siedem i pół godziny. Laptopy Lenovo są dobrej jakości, co więcej niektóre z nim są bardzo przystępne cenowo, także bez wątpienia każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.