Lenovo ThinkPad P50 – lepiej być nie może?

Franek   22 kwietnia 2017   Możliwość komentowania Lenovo ThinkPad P50 – lepiej być nie może? została wyłączona

Lenovo przyzwyczaiło swoich klientów do tworzenia niesamowicie wydajnych stacji roboczych. Tym razem jednak producent przeszedł samego siebie. Postanowił bowiem stworzyć komputer mobilny o wydajności wysokiej klasy komputera stacjonarnego. Sprawdzając parametry oraz raporty wydajności można stwierdzić, że jak najbardziej to zadanie się udało. Lenovo stworzyło komputer, który jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem. Nawet tymi najbardziej wymagającymi. Przyjrzyjmy się zatem bliżej co otrzymujemy kupując Lenovo ThinkPad P50  (o którym również tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k2189,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p50.html).

Wygląd i wykonanie

Lenovo przyzwyczaiło swoich klientów do tworzenia niesamowicie wydajnych stacji roboczych

fot. lenovo.com

Seria ThinkPad przyzwyczaiła już wszystkich swoich użytkowników do bardzo specyficznego designu. Wyglądu, którego nie da się po prostu pomylić. Tak samo jak Macbook posiada swój bardzo oryginalny wygląd tak i ThinkPad. Obudowa jest czarna, masywna i posiada metalowe zawiasy klapy. Przy tym wykonana jest z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Wszystko jest ze sobą doskonale spasowane, a komputer sprawia wrażenie bardzo solidnego. Taki też jest. Obudowa jest bowiem wykonana ze stopu aluminium i magnezu oraz włókna szklanego. Odporność na uginanie obudowy pod naciskiem jest bardzo wysoka.

Ekran

Na szczególną uwagę zasługuje matryca, która jest matowa. Praca w pełnym słońcu nie będzie, więc żadnym problemem. Bardzo dobre są również kąty widzenia. Pozostają one na bardzo wysokim poziomie w każdych warunkach.  Sama matryca to konstrukcja typu IPS. Bardzo dobrze oddaje, więc kolory oraz posiada bardzo dobry kontrast.

Wydajność

Procesor Intel Xeon oraz karta graficzna nVidia Quadro M200M, mówią same za siebie. Nie można im zupełnie niczego zarzucić ponieważ są to jedne z najwydajniejszych podzespołów jakie są dostępne na rynku. Dodatkowo są one wspierane przez pamięć RAM typu DDR4 oraz dyski SSD. Istnieje możliwość zamontowania trzech dysków, które są podłączane do interfejsu PCIe, przez co są jeszcze szybsze od standardowych.