HP ZBook Studio G3 – najzgrabniejsza stacja robocza dostępna na rynku

Franek   27 styczeń 2017   Możliwość komentowania HP ZBook Studio G3 – najzgrabniejsza stacja robocza dostępna na rynku została wyłączona

W linii HP ZBook pojawiła się nowość – model HP ZBook Studio G3. Jest to smukły ultrabook o grubości zaledwie 18 mm i wadze około 2 kg (przy matrycy o przekątnej 15,6 cala). Ta efektowna, bardzo zgrabna konstrukcja jest jednocześnie bardzo wydajną stacją roboczą z 4-rdzeniowym procesorem, rozbudowaną pamięcią RAM i matrycą typu IPS w rozdzielczości nawet do 4K.

Pierwsze wrażenie

W linii HP ZBook pojawiła się nowość - model HP ZBook Studio G3

fot. kuzniewski.pl

HP ZBook Studio G3 zaskakuje smukłymi kształtami. Ta wydajna stacja robocza jest zgrabną konstrukcją o szerokości 375 mm, głębokości 255 mm i wysokości 18 mm. Powierzchnie laptopa są ciemne i prezentują się bardzo elegancko. Całość waży około 2 kg (dokładna waga uzależniona jest od konfiguracji i zastosowanych w niej komponentów) i robi duże wrażenie. HP ZBook Studio G3 to najlżejsza i najzgrabniejsza mobilna stacja robocza dostępna obecnie na rynku.

Funkcje rozszerzeń

Na lewej stronie obudowy użytkownicy znajdą 1 złącze USB w standardzie 3.0, port RJ-45. Na prawej ściance znalazło się złącze zasilania, 2 porty Thunderbolt 3, HDMI, USB 3.0, gniazdo stereo.

Wysoką jakość dźwięku zapewniają markowe głośniki Bang & Olufsen.

Klawiatura HP ZBook Studio G3 posiada podświetlenie. Klawisze są od siebie wyraźnie oddzielone, co niweluje literówki podczas szybkiego pisania. Dodatkowo klawisze funkcyjne ułatwiają wygodną pracę.

Jakość obrazu

HP ZBook Studio G3 posiada ekran o przekątnej 15,6 cala (39,6 cm). Dostępne są konfiguracje z matrycami różnego typu. Użytkownicy mogą wybrać matrycę typu IPS w bardzo wysokiej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) wyposażoną w powłokę antyrefleksyjną. Zapewnia ona doskonały obraz o dobrym podświetleniu i soczystych, idealnie odwzorowanych kolorach. Szerokie kąty widzenia sprawiają, że laptop sprawdzi się np. do wyświetlania prezentacji, a wysoka rozdzielczość gwarantuje doskonałe odwzorowanie drobnych szczegółów. Dostępna jest także konfiguracja wyposażona w ekran dotykowy IPS w rozdzielczości Full HD.

Jakie podzespoły?

HP ZBook Studio G3 to mobilne stacje robocze wyróżniające się wysoką mocą obliczeniową. Dostępne są wersje z procesorami 4-rdzeniowymi Intel Core i7-6820HQ o częstotliwości taktowania od 2,7 do 3,6 GHz oraz z jednostkami Intel Core i7-6700HQ o taktowaniu od 2,6 do 3,5 GHz. Wymagający użytkownicy mogą również wybrać model z procesorem Intel Xeon E3-1505M (taktowanie od 2,8 do 3,7 GHz). Pamięci RAM może być do 32 GB.

Za wydajność graficzną odpowiada układ zintegrowany Intel HD lub profesjonalna karta graficzna NVIDIA Quadro M1000M.