Lenovo ThinkPad T440s – dobre podzespoły w stylowej obudowie

Franek   13 maj 2016   Możliwość komentowania Lenovo ThinkPad T440s – dobre podzespoły w stylowej obudowie została wyłączona

Lenovo ThinkPad T440s to prestiżowy notebook biznesowy o smukłych kształtach, wzmocnionej obudowie, wygodnej klawiaturze i praktycznych złączach. Niskonapięciowe procesory z rodziny Haswell zapewniają wydajność potrzebną do stabilnej pracy oraz przedłużają działanie baterii.

Prestiżowy design

Lenovo ThinkPad T440s to prestiżowy notebook biznesowy o smukłych kształtach, wzmocnionej obudowie, wygodnej klawiaturze i praktycznych złączach

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad T440s jest wyjątkowo smukły i lekki. Laptop waży tylko 1,59 kg (matryca ma przekątną 14,1 cala), wysokość obudowy nie przekracza 21 mm, szerokość ma 33,1 cm, a głębokość 22,6 cm. Laptop prezentuje się więc efektownie i doskonale sprawdzi się do pracy w terenie.

Trwałość obudowy zapewnia połączenie magnezu oraz wzmocnień wykonanych z włókna węglowego. Sprzęt posiada certyfikat MIL-SPEC przyznawany za trwałość i solidność wykonania.

Jakie osiągi?

Konstruktorzy ThinkPada T440s zadbali o zróżnicowanie konfiguracyjne. Notebook można wybrać z różnymi procesorami z grupy Intel Hawell. Są to jednostki 2-rdzeniowe, które zapewniają odpowiednią stabilność pracy. Do standardowego użytku sprawdzi się ekonomiczna wersja z procesorem Intel Core i3. Dostępne są również konfiguracje z jednostką Intel Core i5, która zapewnia możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy kilkoma aplikacjami. Do pracy z bardziej wymagającym oprogramowaniem przygotowany został model z procesorem Intel Core i7 o taktowaniu 2,2 – 3,3 GHz.

Pojemność RAM nie jest najmocniejszą stroną Lenovo ThinkPad T440s – pamięć wewnętrzną można rozbudować do 12 GB. Laptop wykorzystuje standardową kartę Intel HD 4400 zintegrowaną z procesorem, dlatego użytkownicy nie mogą liczyć na imponującą jakość grafiki.

Matryca

Ekran użytkownicy mogą dopasować stosownie do swoich potrzeb oraz budżetu przeznaczonego na zakup sprzętu. Notebook możemy wybrać z podstawową matrycą typu TN, która nie zachwyca kątami widzenia i podświetleniem obrazu. Producent proponuje jednak także wysokiej klasy matrycę typu IPS, która zapewnia odpowiedni poziom luminacji. Wyświetlacz dostępny jest w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli oraz 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Lenovo ThinkPad T440s możemy także kupić z ekranem dotykowym, co powinno ucieszyć fanów nowinek technicznych.

Porty, komunikacja i bezpieczeństwo danych

Lenovo ThinkPad T440s obsługuje moduł Bluetooth, WLAN oraz modem 3G/LTE.

Jeśli chodzi o możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, to laptop wyposażony został w 3 porty USB 3.0, VGA i DisplayPort, złącze stacji dokującej.

Znajdziemy tutaj również praktyczny czytnik linii papilarnych, który uniemożliwi niepowołanym użytkownikom dostęp do danych zapisanych na dysku.