Lenovo ThinkPad T450 – solidny laptop do biznesowego zastosowania

Franek   14 kwiecień 2016   Możliwość komentowania Lenovo ThinkPad T450 – solidny laptop do biznesowego zastosowania została wyłączona

Lenovo ThinkPad T450 to laptop biznesowy z 14,1-calową matrycą, wzmocnioną obudową i bogatym zestawem portów. Jego mocną stroną są duże możliwości konfiguracyjne – można wybrać wersję z wydajnym procesorem Intel Core i7 oraz dedykowaną grafiką nVidia. Nieco słabszym punktem jest matryca typu TN, w maksymalnej rozdzielczości HD+.

Wymiary i jakość obudowy

Lenovo ThinkPad T450 to laptop biznesowy z 14,1-calową matrycą, wzmocnioną obudową i bogatym zestawem portów

fot. lenovo.com

Obudowa ThinkPad T450 została wykonana z tworzyw sztucznych, ale wzmocniono je włóknem węglowym oraz włóknem szklanym, co zapewnia dużą sztywność konstrukcji i odporność na zarysowania. Notebook posiada certyfikat MIL-SPEC, co potwierdza jego wysoką wytrzymałość. Całość nie ugina się pod naciskiem, ma ciemną kolorystykę i prezentuje się prestiżowo.

Kształty ThinkPad T450 również robią pozytywne wrażenie. Laptop jest smukły i lekki – wysokość obudowy nie przekracza 21 mm, głębokość 233 mm, szerokość 339mm. Laptop waży do 1,73 kg.

Porty i bezpieczeństwo danych

Lenovo ThinkPad T450 wyposażono w 3 porty USB 3.0, gniazdo VGA, DisplayPort oraz złącze LAN. Notebook posiada również złącze stacji dokującej (w konfiguracjach z grafiką zintegrowaną).

Bezpieczeństwo danych zapewnia czytnik linii papilarnych i układ szyfrowana TPM. W notebooku zabrakło czytnika SmartCard.

Osoby, które potrzebują szybkiego Internetu, mogą wybrać wersję z modemem WWAN.

Duże możliwości konfiguracyjne

Producent zadbał o to, aby laptop Lenovo ThinkPad T450 spełnił oczekiwania różnych firm. Notebook dostępny jest bowiem z różnymi podzespołami, co pozwala wybrać najbardziej ekonomiczne urządzenie dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Tańsze konfiguracje zostały wyposażone w niskonapięciowe procesory Intel Core i3 lub Intel Core i5. Osoby potrzebujące wyższej mocy obliczeniowej, mogą wybrać wersję z jednostką Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,2 GHz.

Pamięć RAM, w tym modelu ThinkPada, można rozbudować do 16 GB.

Za grafikę odpowiada układ zintegrowany z procesorem – Intel HD 5500. Dostępne są także konfiguracje z profesjonalną kartą nVidia GeForce GT 940.

Jakość obrazu

Nieco słabszą stroną Lenovo ThinkPad T450 jest matryca. Ekran ma przekątną 14,1 cala i dostępny jest w rozdzielczości HD oraz HD+. Na tle notebooków z matrycą typu IPS Full HD, model ten wypada więc słabiej.