Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3 – zapłacić za luksus

Franek   12 marzec 2016   Możliwość komentowania Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3 – zapłacić za luksus została wyłączona

Czy laptop może być luksusowy? I co właściwie to znaczy? Czym powinien imponować przenośny komputer by zaliczać się do elity? Bo, że będzie drogi, tego jesteśmy pewni.

Lekki i poręczny

Dla każdego luksus ma inne znaczenie. W przypadku X1 Carbon 3 trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że spodoba się każdemu

fot. lenovo.com

No tak, im mniejszy laptop tym wygodniej można zabrać go ze sobą. Na przykład jeśli waży około 1300 g, ma 14 calowy wyświetlacz i niecałe 18 milimetrów grubości powinien zmieścić się nawet w damskiej torebce. Pierwszy warunek uznajemy za spełniony.

Wydajny

Tak na prawdę nie wymagamy od laptopa tej klasy by był stacją roboczą. Ma po prostu działać szybko i bezproblemowo radzić sobie z standardowymi aplikacjami. Wykorzystywany procesor Intel Core i7 5600U (architektura Broadwell, 5 generacja) z pewnością jest wystarczający, zwłaszcza że w komplecie jest również nowoczesny dysk SSD, który co niezwykłe może mieć nawet 512 GB pojemności. Pewnym mankamentem jest zintegrowana karta graficzna, trudno jednak oczekiwać innej przy wspomnianych wcześniej wymiarach laptopa.

Dobrze wykonany

Obudowa Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3 ma tylko jedną wadę – brakuje w niej niektórych użytecznych portów wyjściowych. Do niczego więcej nie można mieć zastrzeżeń, nawet gdyby bardzo się uprzeć. Obudowa jest bardzo sztywna, wytrzymała, wykonana z metalu i wygląda doskonale. Tak na prawdę jest dziełem sztuki. Laptop ma też prawdopodobnie najlepszą klawiaturę z tych dostępnych dla urządzeń 14 calowych. Zgodnie z renomą ThinkPadów pisze się bardzo komfortowo, a w razie potrzeby można też użyć manipulatora TrackPoint.

Odpowiedni obraz

Czy na 14 calowym wyświetlaczu potrzebna jest rozdzielczość aż 2560 x 1440? Na pewno nie przeszkadza, zwłaszcza że można ustawić niższą gdyby ktoś był przyzwyczajony. Warto jednak wykorzystać 100% możliwości ekranu. Połączono w nim funkcje dotykową, technologię IPS, bardzo dobre rozświetlenia, głęboki kontrast i całkiem przyzwoitą odporność na blask słońca. Może skończmy już z tym chwaleniem i pomyślmy:

Czy ThinkPad X1 Carbon w 3 generacji jest laptopem luksusowym?

Dla każdego luksus ma inne znaczenie. W przypadku X1 Carbon 3 trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że spodoba się każdemu. Ma wszystkie zalety właściwe dla swojej klasy urządzeń, w tym świetny czas pracy na baterii, bardzo niskie temperatury obudowy i długą, 3 letnia gwarancję. Trudno znaleźć w nim jakiekolwiek wady.