Dell Latitude 3450 – solidny laptop biznesowy z dedykowaną kartą graficzną

Franek   29 marca 2016   Możliwość komentowania Dell Latitude 3450 – solidny laptop biznesowy z dedykowaną kartą graficzną została wyłączona

Szukasz solidnego laptopa o wzmocnionej obudowie, który dobrze się prezentuje, jest niedrogi i pozwala płynnie pracować z popularnymi aplikacjami biurowymi? Takie oczekiwania spełnia Dell Latitude 3450 – laptop o kompaktowych wymiarach, który został wyposażony w niskonapięciowy procesor oraz dedykowaną kartę graficzną.

Jakość wykonania

Za wydajność laptopów Dell Latitude 3450 odpowiadają niskonapięciowe jednostki z rodziny Intel Broadwell

fot. kuzniewski.pl

Dell Latitude 3450 posiada ekran o przekątnej 14,1 cala (w rozdzielczości HD lub Full HD) i waży około 2,05 kg. Wysokość obudowy wynosi 22 mm. Pokrywa ekranu oraz jednostka zasadnicza zostały wykonane z ciemnoszarego plastiku. Powierzchnie są matowe i dobrze się prezentują, ale niestety obudowa nieco wykrzywia się pod naciskiem.

Osprzęt i porty

Mocną stroną laptopów Dell Latitude 3450 jest klawiatura o dwustopniowym podświetleniu. Jej dużym plusem są sprężyste klawisze o doskonale wyważonym skoku, który ułatwia dłuższą pracę z plikami tekstowymi. Precyzyjny touchpad może stać się pełnowymiarowym substytutem myszki.

Urządzenie posiada łącze Bluetooth oraz WLAN. Użytkownicy znajdą tutaj 2 porty USB 3.0 i 1 port w standardzie 2.0, złącze HDMI oraz VGA. Minusem jest brak złącza stacji dokującej oraz zabezpieczeń danych (np. czytnika linii papilarnych).

Jakie podzespoły?

Za wydajność laptopów Dell Latitude 3450 odpowiadają niskonapięciowe jednostki z rodziny Intel Broadwell. Są to dwurdzeniowe procesory Intel Core i3 oraz Intel Core i5. Podstawowa konfiguracja wyposażona została w kartę graficzną Intel HD 5500 zintegrowaną z procesorem. Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać wersję z kartą dedykowaną NVIDIA GeForce GT 830M. Pamięć RAM można rozbudować od 4 do 16 GB.