Laptopy Dell Latitude – sztandarowa linia dla klientów biznesowych

Franek   10 listopada 2015   Możliwość komentowania Laptopy Dell Latitude – sztandarowa linia dla klientów biznesowych została wyłączona

Flagową serią laptopów Dell, zaprojektowanych z myślą o użytkownikach biznesowych, jest linia Latitude. Są to eleganckie notebooki o solidnych obudowach, nowoczesnych podzespołach i dużych możliwościach doboru konfiguracji.

Prestiżowy laptop do użytku biurowego

Flagową serią laptopów Dell, zaprojektowanych z myślą o użytkownikach biznesowych, jest linia Latitude

fot. dell.com

Laptopy Dell Latitude prezentują się naprawdę profesjonalnie. Producent zadbał bowiem o to, aby, poszczególne modele, miały solidnie wykonane obudowy z dobrze spasowanymi elementami. Modele z najnowszej linii E wpisują się w aktualne trendy. Użytkownicy znajdą tutaj smukłe ultrabooki biznesowe oraz bardziej masywne laptopy, które idealnie sprawdzą się do pracy w biurze (np. Latitude E5550 czy Dell Latitude 3550).

Specjalnie dla mobilnych specjalistów, konstruktorzy Dell przygotowali zgrabne modele z niewielkim ekranem – np. 12,5-calowy Latitude E5250. W serii Latitude nie zabrakło również modnych obecnie laptopów hybrydowych. Udanym połączeniem komputera z tabletem jest model Dell Latitude 7350, który posiada odczepiany ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala.

Podzespoły w laptopach Latitude

Laptopy Dell Latitude często promowane są jako seria komputerów korporacyjnych. Producent nie wykorzystuje tutaj wyłącznie najmocniejszych podzespołów (tak, jak w serii Precision), ale, w zamian, modele z tej linii są tańsze (ich ceny oscylują w granicach 4-7 tysiące złotych).

Poszczególne modele z serii Latitude dostępne są w wersjach z różnymi procesorami. Najbardziej wymagający użytkownicy znajda konfiguracje z procesorami Intel Core i7. Nowe modele bazują głównie na modnych obecnie procesorach niskonapięciowych (np. laptop Dell Latitude E5550 czy niewielki Dell Latitude E7250). Producent zadbał również o szybkie dyski SSD czy bardzo pojemne dyski HDD. Dedykowane karty graficzne pojawiają się w najdroższych konfiguracjach (np. Dell Latitude E5450 dostępny jest w wersji z kartą nVIDIA GeForce 840M).